Yayıncıdan
Eylül 2018

17 Ağustos Depremi'nin 17. Yılını Geride Bıraktık

On yedi Ağustos depreminin 19. yılını geride bıraktığımız Ağustos ayında yapı malzemeleri sektöründe sağlıklı ve güvenli yapıların öneminin bir kez daha vurgulandığı açıklamalar dikkat çekti. 

Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Ferdi Erdoğan, “Konutlarımızı Dayanıksız Tüketim Malı Olmaktan Çıkarmalıyız” başlıklı açıklamasında, binalarımızın 25-30 yıl ömre değil, 100 yıllık ömre sahip olabileceğini vurguladı ve bunun için depreme dayanıklı binaların inşa edilebilmesine yönelik, inşaat malzemelerinde ve uygulamada kalitenin aranması gerektiğinin altını çizdi.

İZODER Yönetim Kurulu Başkanı Levent Pelesen de “17 Ağustos”un yıldönümünde depreme dayanıklı güvenli binalar için su yalıtımının şart olduğunu bir kez daha vurguladı.

Yayıncılık sektörünü de (gazete, dergi ve kitap yayıncılarını) doğrudan etkileyen döviz kurlarındaki dalgalanma kağıt tedariğinde zorluklara yol açtı. Hem bu gelişme hem de yeni yayın dönemi planlamamıza bağlı olarak Yalıtım dergimiz ve B2B Medya’nın tüm dergilerinde bazı değişiklikler yapıyoruz. Bu kapsamda ticari iletişim ortamını sekteye uğratmamasına özen göstererek gerekli tedbirlerimizi uygulamaya başladık. Okurlarımız tarafından anlayışla karşılanacağını umuyorum.

Son olarak yine bizden bir haberi sizlerle paylaşmak istiyorum... On altı yıldır aralıksız Yalıtım dergimizin Yazı İşleri Müdürlüğünü, son dokuz yıldır da altı dergimizin Yayın Yönetmenliği görevini başarıyla sürdüren Sertaç Aytaç, ekim ayı itibariyle tüm dergilerimizin Yayın Koordinatörlüğünü üstlenecek. Aytaç, yeni yayın döneminde “Yalıtım”, “Çatı ve Cephe”, “Yeşil Bina”, “Tesisat”, “Doğalgaz”, “Yangın Güvenlik”, “Enerji&Çevre”, “Su ve Çevre”, “Boat Builder Türkiye” ve “Tersane” dergilerimizin “İçerik”, “Satış ve Pazarlama” ile “Baskı ve Dağıtım” aşamalarını içeren yayın süreçlerinin tamamını yönetecek; aynı zamanda yapımını üstlendiğimiz kurumsal dergilerden de sorumlu olacak. Arkadaşıma yeni görevinde başarılar diliyorum...

En derin saygılarımla,
İsmail Ceyhan

63 kez okundu