Yayıncıdan
Temmuz-Ağustos 2018

200. Sayımız

Prof. Dr. Abdurrahman Kılıç hocamızın rehberliğinde 1994 yılında ilk sayısını yayımladığımız dergimizin 200. sayısında, yangın güvenlik sektörünün güveni ve desteğini kazanmış olmanın mutluluğunu okurlarımızla paylaşıyoruz. 200. sayımız nedeniyle güzel mesajlarını gönderme nezaketi gösteren Pelin Korkmaz ve Halil Barlas’a aynı iyi dileklerimizle bilhassa teşekkürlerimi sunuyorum.

Şirketimizin kuruluş yılı olan 2003 yılından bu yana, aralıksız her sayısına reklam verdiğimiz Yangın ve Güvenlik Dergisi çalışanlarını, hiç değişmeden korumayı başardıkları kaliteli yayıncılık anlayışı ile ulaştıkları 200. sayı nedeniyle kutluyorum. Değişen tüketim anlayışı ile çabuk yitirilen bunca değer göz önünde bulundurulduğunda, 25 yıl gibi uzun bir süre, Yangın ve Güvenlik sektöründe en seçkin sektörel dergi olma niteliğini korumak, ayrıcalıklı bir durum. Her sayıda yayınladığınız bilimsel ve dolgun içerikli makalelerin, ele alınan konularda ülkemizde farkındalık yaratmaya büyük katkı sağladığına inanıyorum.
Başarınızın devamını candan dilerim.
Pelin Korkmaz / Draeger Safety Korunma Teknolojileri A.Ş.

Yangın sektöründeki yolculuğumuz 1989 yılı önceleri bir tesadüf sonucu başladı. Daha doğrusu bu sektöre girişimiz bugün hala çalıştığımız bazı dostlarımızın teşviki ile oldu. Bundan tam 29 yıl önce sadece yangın söndürme malzemeleri ithalat ve satışı ile iştigal etme amacıyla Bareks Ltd Şti’ni kurduk. Kendimizi tüm Türkiye’ye tanıtmak için reklama ihtiyacımız vardı, ama maalesef sektörel bir dergi o zaman mevcut değildi. Ancak dört yıl sonra Yangın ve Güvenlik Dergisi ortaya çıktı. Bu dergi o zaman sektördeki boşluğu zengin içeriği ve değerli teknik makaleleri ile dolduruverdi. Biz de ilk sayıdan itibaren, ve her sayıda olmak üzere o günden beri Yangın ve Güvenlik Dergisinde yer aldık. Reklamın gücüne inananlardanız, ve dergi bizim katlanarak artan satışlarımızda büyük rol oynadı. Dergiler, özellikle sektörel dergiler genellikle uzun ömürlü olmaz. Mamafih bu arada bazı benzer dergiler de yayın hayatına atıldı ve sonradan zaman içinde kayboldular. Yangın ve Güvenlik Dergisi ise bugüne kadar fedakarlıktan ödün vermeyerek hayatta kalmayı başardı. Tabii boyutunun küçülmesini görmezden gelirsek?. İyi ki varsın diyoruz ve yayın hayatında nice başarılı yıllar diliyoruz.
Halil Barlas / Bareks Uluslararası Tic. ve Makina San. Ltd. Şti.

Başta sayın hocamız Prof. Dr. Abdurrahman Kılıç'a, teknik içeriğimize katkı sunan tüm yazarlarımıza, okurlarımıza, reklam verenlerimize şükranlarımı sunuyor, Kurban bayramınızı en içten dileklerimle kutluyor, ülkemiz için esenlik temenni ediyorum.

En derin saygılarımla,
İsmail Ceyhan

76 kez okundu