Yayıncıdan
Temmuz 2018

"Zenginlik ve Tecrübe Paylaşıldıkça Çoğalır"

İklimlendirme sektörünün yakından tanıdığı girişimci, iş insanı, İZODER ve İMSAD’ta başkanlık görevi yapmış, halen TÜSİAD Denetleme Kurulu Başkanı Orhan Turan, 12 Mayıs tarihinde gerçekleşen 13. Genel Kurul’da TÜRKONFED’in 6. Başkanı olarak bayrağı devraldı. Turan Başkanı tebrik ediyor, başarılarının devamını temenni ediyorum. Bu sayımızda Konuk Yazar sayfamızın da konuğu olan Orhan Turan’ın “Sevgi, zenginlik ve tecrübe paylaşıldıkça çoğalır” başlıklı ufuk açıcı yazısını okumanızı öneririm.

İSKİD İstatistikleri
Sanayi toplumlarının (günümüzde bilgi toplumları dersek belki daha doğru ifade etmiş oluruz) ayırt edici özelliklerinden biri de sanayi envanterine sahip olması ve pazar bilgisinin güncel verilerle işlenmesi yoluyla yatırımcılara rehberlik edilebilmesidir. İklimlendirme sektörümüzden bu yönde yıllardır disiplinli bir şekilde bilgi toplayıp işleyerek sektör kamuoyuyla paylaşan İSKİD, 2017 yılı istatistik verilerini açıkladı. Yayın danışmanımız Muhittin Tekman açıklanan verilerle yetinmeyip son 10 yılın verilerini karşılaştırdı. “Türkiye Klima Soğutma Sektörünün Son 10 Yıllık İSKİD İstatistikleriyle Yurt İçi Satış Miktarlarındaki Gelişimi” okurlarımız
için inceledi. Çalışmanın İSKİD İstatistiklerinin doğru okunmasında katkısı olacağını umuyorum.

Söyleşi konuğumuz, Emas Makina Sanayi A.Ş. Pazarlama Müdürü Atakan Unan, okurlarımızla Ar-Ge yatırımlarını paylaştı. Venta Isı Teknolojileri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Aydın ile gerçekleştirdiğimiz söyleşide Aydın; VENTA A.Ş.’nin yeni yatırımlarının haberini verdi.

Mak. Müh. Muhittin Tekman, Güncel Yorum sayfasında “Türkiye Klima ve Soğutma Ürünlerinin Son 10 Yıllık Yurt İçi Satışlarındaki İlginç Gelişmeler” i kaleme aldı.

Bayramdan önce ziyaret ettiğim çok değerli hocamız Prof. Nilüfer Eğrican hocamızın sevgi ve selamlarını, sağlığına kavuşmakta olduğu güzel haberini paylaşarak, yılın yorgunluğunu atıp yeni dönem için enerji depolayacağınız keyifli bir tatil yapmanızı diliyorum.

En derin saygılarımla,
İsmail Ceyhan

58 kez okundu