Yayıncıdan
Temmuz 2018

"Zenginlik ve Tecrübe Paylaşıldıkça Çoğalır"

Yalıtım sektöründe ara vermediği yatırımları ile öne çıkan isim, girişimci, iş insanı, İZODER ve İMSAD’da başkanlık görevi yapmış, halen TÜSİAD Denetleme Kurulu Başkanı Orhan Turan, 12 Mayıs tarihinde gerçekleşen 13. Genel Kurul’da TÜRKONFED’in 6. Başkanı olarak bayrağı devraldı. Turan Başkanı tebrik ediyor, başarılarının devamını temenni ediyorum. Bu sayımızda konuk yazarımız olmayı kabul eden Orhan Turan’ın “Sevgi, zenginlik ve tecrübe paylaşıldıkça çoğalır” başlıklı ufuk açıcı yazısını okumanızı öneririm.

İnşaat malzemeleri sektörünün yakından tanıdığı yöneticilerden Murat Belen’in geçtiğimiz günlerde piyasaya çıkan “Yönetirken Risksiz misiniz?” kitabı hakkında yaptığımız röportajı keyifle okuyacağınızı ve kendi iş hayatınızda izdüşümler yakalayacağınızı umuyorum.

Laticrete Türkiye firma ortağı Aras Oskay da bu sayımızın röportaj konuğu oldu. Oskay röportajda, yapı kimyasalları üreten firması ve girişimleri hakkında ayrıntılı bilgiler aktardı.

“Isı Yalıtımlı Sandviç Paneller ile Yangın Yalıtımı”, “Eğimli Çatı Konstrüksiyonlarında Isı Yalıtım Katmanı Konumunun Bina Enerji Performansına Etkisi” makaleleri dergimizin teknik içeriğini zenginleştirdi.

Yılın yorgunluğunu atıp yeni dönem için enerji depolayacağınız keyifli bir tatil yapmanızı diliyorum.

En derin saygılarımla,
İsmail Ceyhan

50 kez okundu