Yayıncıdan
Kasım 2018

Daha Etkin, Rekabetçi ve İnovatif Sektöre Ulaşmak...

ISKAV Başkanı A. Metin Duruk, “İklimlendirme Sektörü 2019’a Girerken” başlıklı yazısında, geçtiğimiz yılki değerlendirmesinde dikkat çektiği, inşaat sektöründeki olası krizin sektörümüzü de büyük bir krize sürükleyeceği ve tedbir almamız gerektiği uyarısını hatırlatarak, günümüzde yaşanan sıkıntılara çözümün, gerçeği olduğu gibi kabul etmekten geçtiğini vurguluyor. Metin Duruk, “İklimlendirme sektörümüzün örgütlü gücü sayesinde krizden güçlenerek çıkma imkânı vardır. Bunun için derneklerimiz, İklimlendirme Meclisi ve İSİB bir ve üç yıllık stratejik çalışma plan ve hedeflerini yapmalı, ilan etmeli ve takip ederek sonuç almalıdır” diyor. Konuk Yazar sayfamızı okumadan geçmeyin.

Ekim ayı, iklimlendirme sektörünün ulusal ve uluslararası platformda iki önemli buluşmasına sahne oldu. İSİB tarafından her yıl düzenlenen geleneksel Sektör Buluşması Antalya’da gerçekleşti. Yerli ve yabancı 400 kişinin bir araya geldiği buluşmada, sektörün ihtiyaçları, beklentileri ve hedefleri konuşuldu. Güncel sayfalarımızda yer verdiğimiz ikinci etkinlik olan Chillventa fuarı izlenimleri kapsamında, Türk katılımcıların fuar haberlerine de yer verdik.

Son aylarda yaşanan döviz kurlarındaki dalgalanmanın sektörümüze etkilerini sorduğumuz dosya sayfalarımızda, iklimlendirme sektörünün önde gelen isimlerinin değerlendirmelerini ve yakın gelecek için öngörülerini okurlarımızla paylaştık. İSİB, İSKİD, MTMD, SOSİAD Başkanlarımızın ve firmalarımızın CEO ve Genel Müdürlerinin değerlendirmelerini ilgiyle okuyacağınızı düşünüyorum.

Baymak Ürün Müdürü Rıdvan Öksüz ve FETAŞ Üretim ve Dış Ticaretten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mert Taş, Kasım sayımızın röportaj konukları oldu. Röportajlarımızla birlikte çok sayıda teknik makaleye yer verdiğimiz bu sayımızı beğeneceğinizi umuyorum.

Krizden en çok etkilenen sektörlerin başında gelen (300’den fazla dergi ve gazetenin kapandığı günümüz koşullarında) yayıncılık dünyamızın mensubu olarak “Daha etkin, rekabetçi ve inovatif iklimlendirme sektörüne ulaşma hedefi”ne katkıda bulunabilmek için sorumlu yayıncılık anlayışımızla “uçağı havada tutmaya” gayret ettiğimizi değerli okurlarımızla paylaşmak istiyorum.

En derin saygılarımla,
İsmail Ceyhan

93 kez okundu