Yayıncıdan
Ekim 2018

Döviz Kurları ve Enflasyon

Türkiye İMSAD tarafından Eylül ayında düzenlenen gündem buluşmaları toplantısının konusu; “Enflasyonist ortamda üretim-yönetim” idi. Tüm sektörlerde gündemin birinci konusu olan döviz kurları, enflasyon ve alınacak önlemler hakkında yalıtım sektörümüzün kanaat önderlerinden görüşlerini rica ettik. Sayfalarımızda yer verdiğimiz Prof. Caner Berksoy, Dr. Can Fuat Gürlesel, İZODER Başkanı Levent Pelesen, ÇATIDER Başkanı Adil Baştanoğlu, Austroterm Türkiye Genel Müdürü Özgür Kaan Alioğlu, Mardav Genel Müdür Yardımcısı Erkan Eldemir, Ravaber Genel Müdürü Harun Hasyüncü, Sika Genel Müdürü Turgay Özkun’un açıklamalarını
okumanızı öneririm.

Yangından Korunma Haftası, 25 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında kamuoyunun yangın önlemleri konusunda bilgilendirilmesi için önemli bir fırsat yarattı. İZODER ve İMSAD başta olmak üzere yapılan açıklamalar, son günlerde basında sıkça yer almaya başlayan cephe ve çatı yangınları üzerinde eksik ve yanlış bilgiden kaynaklanan spekülasyonların yerine doğru bilginin kamuoyuna ulaşmasında fayda sağladı.

BİTÜDER Genel Kurulu 20 Eylül tarihinde yapıldı. Bir dönem daha sorumluluk üstlenen Kemal Çolakoğlu başkanımızı kutluyor, başarılar diliyorum. Haber sayfalarımızda yer verdiğimiz firmalarımızın yöneticiliğine atanan değerli isimler; Uğur Oktar, Erhan Özdemir, Ülkü Özcan’ı da tebrik ediyor ve başarılar diliyorum.

Anadolu Motor Satış Yöneticisi Alper Eron ile “ANPA Yalıtım, nanoteknolojik yalıtım ürünleriyle enerji tasarrufunu maksimum seviyelere çıkarıyor” başlıklı keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik. Sayfalarımızda ilgiyle okuyacağınız umuyorum.

En derin saygılarımla,
İsmail Ceyhan

60 kez okundu