Yayıncıdan
Mart-Nisan 2018

Fuar İzlenimleri

Türkiye’deki tekne tutkunları, Şubat ayında arka arkaya düzenlenen Boat Show organizasyonlarıyla İstanbul’da bir araya geldi. CNR Avrasya Boat Show, 10-18 Şubat tarihlerinde CNR EXPO’da; Boat Show Eurasia ise 17-25 Şubat tarihlerinde Tuzla Viaport Marina’da gerçekleştirildi.

Fuarlarda katılımcı olarak yer alan firmalar, fuar organizasyon şirketlerinin rekabeti nedeniyle çok yakın tarihlerde iki organizasyon birden yapılmasına tepkili olsa da hangi fuarı tercih edecekleri konusunda bir fikir birliğine varamadıkları için katılımcılar iki fuar arasında paylaşıldı. Bazı katılımcılar ise her iki fuarda da yerini aldı.

Fuar izlenimleri” sayfalarımızda, her iki fuara dair izlenimlerimizin yanı sıra katılımcı firmaların yetkililerinin görüşlerine de yer verdik. Katılımcılar genel olarak yakın tarihlerde iki organizasyon yapılmasını eleştirseler de katıldıkları fuardan memnun kaldıklarını dile getirdiler.

Fuar şirketleri ise önümüzdeki yılın takvimini şimdiden belirlediler. Buna göre CNR Avrasya Boat Show’un 9-17 Şubat 2019, Boat Show Eurasia’nın ise 16-25 Şubat 2019 tarihlerinde yapılması planlanıyor. Görülen o ki, fuarlarla ilgili tartışmalar önümüzdeki yıl da devam edecek…

Bu sayımızdaki Dosya konumuzu ise “Marinalar ve Çekek Yerleri” olarak belirledik. Dosyamızda, ülkemizde yer alan marinalarla ilgili bilgilerin yanı sıra, “hangi marinada hangi kapasitelerde çekek yerleri bulunuyor?”, bu çekek yerlerinde “hangi boya kadar teknelere, hangi hizmetler veriliyor?”, sorularına yanıt bulmaya çalıştık. Özellikle teknelerine bakım onarım yaptırmak isteyen okurlarımızın faydalanacağını düşünüyoruz…

En derin saygılarımla,
İsmail Ceyhan

101 kez okundu