Yayıncıdan
Kasım-Aralık 2018

Heyecan Başladı

Bu sayımızda, Çatı ve Cephe Malzemeleri Ödülleri’nin aday önerme sürecinin başlamasıyla bahar aylarına kadar sürecek bir heyecana bir kez daha merhaba diyoruz... 

Bildiğiniz gibi sekizincisini düzenlediğimiz ve yeni malzemelerin tanıtılması, başarının ödüllendirilmesini amaçlayan Çatı ve Cephe Malzemeleri Ödülleri, “Çatı” ve “Cephe” olarak iki ana başlıkta ve her iki başlığın altında ikişer olmak üzere dört kategoride düzenleniyor. “Çatı” başlığı altında “Yılın Çatı Kaplama Malzemesi/Sistemi” ve “Yılın Çatı Sistem Bileşeni” ödül alıyor. “Cephe” başlığı altında ise “Yılın Cephe Malzemesi/Sistemi” ve “Yılın Cephe Sistem Bileşeni” ödüle hak kazanıyor. Çatı&Cephe Malzemeleri Ödülleri’ne aday olabilmek için öncelikle dergimizin web sitesinde (cativecephe.com) yer alan Aday Önerme Formu’nun doldurulması gerekiyor. Her sene olduğu gibi bu sene de bu heyecana tüm çatı ve cephe sektörünün katılacağına inanıyoruz.

Bu arada, yayın grubumuzun diğer bir dergisi olan Yalıtım tarafından 16.’sı düzenlenen Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri’nde de adaylık sürecinin devam ettiği bilgisini bu sayfadan bir kez daha paylaşmak istiyoruz. Bu organizasyonumuzla ilgili bilgiyi de www.yalitim.net adresinden edinebilirsiniz.

İlerleyen sayfalarımızda detaylarını bulacağınız önemli bir haberimiz de CEPHEDER (Cephe Sanayici ve İş İnsanları Derneği)’in kuruluşuyla ilgili oldu... Kuruluşuna ÇATIDER’in öncülük ettiği CEPHEDER, geçtiğimiz günlerde üretici, uygulayıcı, danışman ve akademisyenlerden oluşan 21 üyesi ile ilk olağan genel kurul toplantısını gerçekleştirdi. Yönetim ve Denetim Kurullarında Işıklar, Arımeks, Rheinzink, NLSS, GRC Fiberton, Ejot Tezmak, Tosca Facade Danışmanlık ve Knauf firmalarından temsilcilerin bulunduğu CEPHEDER’in ülkedeki estetik ve modern cephe standartlarını belirleyeceğine, yurtdışı sivil toplum kuruluşlarıyla ortak çalışmalar yaparak bilgi ve deneyimleri sektöre aktaracağına, eğitim faaliyetleriyle düzgün uygulamalara ve sektörün kalifiye işgücüne katkı yaratacağına inanıyoruz.

Bu sayımızın “Röportaj” sayfalarımızın konuğu Şişecam Düzcam Pazarlama ve Satış Başkan Yardımcısı Ebru Şapoğlu olurken, “Proje” sayfalarımızda ise cephe ve çatı tasarımıyla dikkat çeken İzmir Ticaret Odası Yeni Hizmet Binası ile bir cephesi tamamen ateş tuğlayla örülüyken diğer bir cephesinde alüminyum ve cam ağırlıklı parçalı formlar tercih edilen The House Residence Bomonti’ye yer verdik. Diğer başlıklarımızla beraber sözünü ettiğimiz bu Röportaj ve Proje sayfalarını da ilgiyle okuyacağınızı tahmin ediyoruz.

Önümüzdeki sayıda görüşmek ümidiyle,Sertaç Aytaç

26 kez okundu

 

 

 
 
 
Barbaros Mah. Uğur Sk. No:2/2 34662 Üsküdar/İstanbul/Türkiye - Tel : 0216 651 78 78 - Faks : 0216 651 78 98 - info@b2bmedya.com - info@teknikyayincilik.com