Yayıncıdan
Mart-Nisan 2018

İki Önemli Küresel Fuarın Ardından...

Şubat ayında gerçekleşen ISK-SODEX İstanbul Fuarı'nın ardından iklimlendirme sektörümüz MCE fuarına da çok sayıda firma ile katıldı. ISK-SODEX İstanbul ve MCE fuarları ile ilgili izlenimlerimizi ayrıntılı olarak bu sayımızda okuyabilirsiniz. Bir sonraki ISK SODEX Fuarının 2019 yılı Ekim ayında yapılacağı fuar esnasında  uyuruldu. MCE fuarına info stant ve Lounge alanı ile katılan İSİB, fuar yönetimi ile yaptığı toplantı sonucunda bir sonraki fuarda Türkiye’nin Partner Ülke olması konusunda prensip anlaşması yaptı.

Türk Tesisat Mühendisleri Derneği tarafından iki yılda bir düzenlenen Uluslararası Yapıda Tesisat Teknolojisi Sempozyumu’nun 13.’sü 12-14 Nisan tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşecek. İklime Uygun Mekanik Tesisat Sistem Çözümleri ana temasına yönelik bilimsel bildirilerin ve teknolojik gelişmelerin sunulacağı sempozyum bu yıl yeniliklere de sahne olacak.

Doğalgaz dergimizi yayın hayatına başladığı günlerden bugüne sahiplenen, her sayımız için; sanayide ve konutlarda karşılaştırmalı yakıt fiyatlarını hazırlayan yayın danışmanımız Makine Mühendisi Muhittin Tekman bu sayımızdan itibaren köşe yazılarına başladı. 21 Nisan’da yürürlüğe girmesi beklenen ErP Lot 1 Yönetmeliği’nin yaratacağı pazar fırsatları ve oluşabilecek sorunları okurlarımız için kaleme aldı. Beğeniyle okunacağını umuyorum.

DOSİDER Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Cihad Vardan dergimiz için özel bir röportaj verdi. Doğalgaz yakan cihaz üreticilerinin ve doğalgaz ekseninde ısıtma sektörünün 2017 yılında %10 nispetinde büyüme kaydettiğini vurgulayan Vardan, 2018 yılı için de büyümenin devam edeceğini dile getiriyor. Isıtma sektörümüzün kanaat önderlerinin ilgiyle okuyacağını düşünüyorum.

2019 yılında tamamlanması öngörülen TürkAkım projesinin gaz temin edileceği Novi Urengoy doğalgaz tesisine davet edilen gazeteciler arasında yer alan arkadaşımız Enerji ve Çevre dergimizin yazı işlerinden Tayfun Aydın derlediği bilgileri okurlarımız için yazdı. 

Uluslararası Yapıda Tesisat Teknolojisi Sempozyumu’nda buluşmak üzere…

En derin saygılarımla,
İsmail Ceyhan

58 kez okundu