Yayıncıdan
Ocak 2019

İnsanımız Berberinde Sertifika Ararken...

İZODER, 2018 yılı boyunca birçok ilimizde düzenlediği yalıtım seminerlerinin finalini İstanbul’da gerçekleştirdi. Seminerde, İMSAD Başkanı Ferdi Erdoğan’ın “İnsanların buzdolabı, çamaşır makinesi alırken gösterdikleri hassasiyeti, binalarda gösterdiklerinden çok emin değilim. Beyaz eşyaları ‘A sınıfı mı?’ ya da ‘Bu otomobil kilometrede ne kadar yakıt tüketiyor?’ diye merak edenlerin, aldıkları ev ‘A, B ya da C sınıfı mı, belgesi var mı, gerçekten yalıtımlı bir bina mı?’ diye sorduklarını düşünmüyorum. İnsanımız gittiği berberde sertifika ararken, başını soktuğu binada sertifika aramıyor” açıklamasını çok gerçekçi, yerinde bir tespit olarak görüyor ve sektörümüzün kanaat önderlerinin üzerinde durması, değerlendirmesi gereken bir gündem maddesi olarak düşünüyorum.

Aralık sayımızda “2018 nasıl geçti? 2019’da ne olacak?” başlığı altında yer verdiğimiz yalıtım sektörünün temsilcilerinin görüşlerinin 2. bölümünde EPSDER Başkanı Erdem Ateş, SUDER Başkanı Erdal Bozok, ODE Yalıtım Pazarlama Direktörü Ceylin Akdemir, Knauf Insulation Yönetim Kurulu Başkanı Emre Gürcan, Onduline Avrasya Genel Müdürü Fulya Koçak, İzocam Genel Direktörü Levent Gökçe, Knauf A.Ş. Genel Müdürü Orhan Düzgün, Austroterm Grup İş Geliştirme Direktörü Özgür Kaan Alioğlu ve Köster Türkiye Satış Müdürü Selahattin Özipek’in değerlendirmelerini okumanızı öneriyorum.

Yaklaşık yüz on yıllık tecrübesiyle su, ısı ve ses yalıtımı malzemeleri üretimi yapan, 1989 yılında distribütörlükle girdiği Türkiye pazarında 2010 yılından beri kendi ofisiyle faaliyet gösteren Soprema firmasının Türkiye Ülke Müdürü Gökhan Yavuz, ocak sayımızın söyleşi konuğu oldu. Yavuz söyleşide, “Soprema’nın sadece satış yapan bir firma olmadığını, sahada da müşterisinin yanında olduğunu” belirtiyor.

Kar Group şirketlerinden Kar Yapı tarafından inşa edilen Edonia Garden projesini “Şantiye” sayfalarımızda, S&P AFS Havalandırma Sistemleri Genel Müdürü Zahid Poyraz tarafından yazılan “Havalandırma Sistemlerinde Gürültü ve Çözümü” başlıklı makaleyi ise “Teknik” sayfalarımızda okuyabilirsiniz.

En derin saygılarımla,
İsmail Ceyhan

84 kez okundu