Yayıncıdan
Mart 2018

Mevcut Binalarda da Yalıtım Artık Zorunlu Olmalı...

İZODER’in de aralarında yer aldığı, iklimlendirme sektörünün tüm sivil toplum kuruluşlarının desteğiyle düzenlenen ISK-SODEX İstanbul 2018 Fuarı bu yıl yeni tarih ve yeni yeri ile başarılı bir sınav verdi. Açılışta, organizatör, fuarın tekli yıllarda yapılması kararını ve gelecek fuarın 2019 yılı ekim ayında düzenleneceği bilgisini paylaştı. Fuarı destekleyen derneklerimiz başta olmak üzere fuar organizatörünü ve teknik yalıtım malzemesi üreten katılımcı firmalarımızı kutluyorum.

Açılışta, İSİB (İklimlendirme Sektörü İhracatçıları Birliği) Başkanı Zeki Poyraz, mevcut binalarda yalıtımın zorunlu hale getirilmesi gerektiği üzerinde durarak, bunun için gerekli kredinin kamu kurumları tarafından verilmesinin olumlu bir çalışma olacağını vurguladı. Poyraz, kentsel dönüşümün enerji verimli binalar, yeşil bina ve yeşil yerleşkeler için de bir fırsat yaratacağına değindi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki ise son yüzyılın ikinci elli yılında plansız kentleşmenin yarattığı sorunlara değinerek, Bakanlığının kentsel dönüşüm stratejini aktardı, imar mevzuatı hakkında güncelleme yapacaklarının müjdesini verdi.

İSİB Başkanı Poyraz’ın, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin katıldığı açılışta bu görüşleri dile getirmesini, Bakan Özhaseki’nin açıklamalarını çok değerli buluyor ve özellikle sektörümüzün kanaat önderlerinin fuar izlenimleri sayfalarımızda yer verdiğimiz açıklamaları okumasını öneriyorum.

Devam eden, Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri okur oylamasında tüm adaylara başarılar diliyor, aday olan firmalara markalarını öne çıkarmak için yaratıcı pazarlama fikirleri ile böyle bir fırsatı iyi değerlendirmelerini tavsiye ediyorum.

Molümer Yapı Kimyasalları Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Öncü ile gerçekleştirdiğimiz söyleşinin, “Çatıda Ahşap Kullanımı” ve “Isı Yalıtımlı Sandviç Paneller ile Ses-Su Yalıtımı” makalelerinin de ilginizi çekeceğini umuyor, keyifli okumalar diliyorum.

En derin saygılarımla.
İsmail Ceyhan

65 kez okundu