Yayıncıdan
Mayıs-Haziran 2018

Ödüller...

Her mayıs sayımızın olduğu gibi bu sayımızın da ağırlıklı konusu yine “Ödüller” oldu...

Çatı ve Cephe dergisi olarak 7.’sini organize ettiğimiz “Çatı ve Cephe Malzemeleri Ödülleri” ile yayın grubu dergilerimizden Yalıtım tarafından 15.’si düzenlenen “Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri”nin 26 Nisan’da gerçekleştirilen Seçici Kurul toplantısı ve 9 Mayıs’ta düzenlenen ödül törenlerinin ayrıntılarını ilerleyen sayfalarımızda sizlerle de paylaştık.

Yapı malzemeleri sektörünün önemli firmalarından Knauf Insulation, Nuh Panel, Trakya Cam, Alaz Ahşap, ODE, DYO, Knauf ve Eryap firmalarının ödüle hak kazandığı organizasyonlarda söz konusu firmaları tebrik ediyor, ayrıca aday olarak yer alan tüm firmalara, seçici kurul üyelerine ve oy kullanarak kazananların belirlenmesinde aktif rol oynayan okurlarımıza teşekkür ediyoruz.

Diğer taraftan geçtiğimiz aylarda iki önemli etkinlik daha gerçekleştirildi... Bunlar, ÇATIDER tarafından 2002 yılından bu yana 8 kez düzenlenen ve kapsamlı içeriğiyle “referans” olarak kabul edilen Ulusal Çatı ve Cephe Konferansı ile yine ÇATIDER tarafından düzenlenen 1. Ulusal Genç Çatıcılar Yarışması’ydı... Akademisyenler ve sektör temsilcilerinin buluştuğu Konferans ile genç çatı ustalarının mücadele ettiği Yarışma’nın ayrıntılarını da ilerleyen sayfalarımızda bulabilirsiniz.

Bu sayımız röportaj açısından da oldukça zengin bir içeriğe sahip...

İlk röportaj konuğumuz olan Işıklar Yapı Ürünleri Genel Müdürü Özgür Üzeltürk ile hem firmanın yatırımlarını konuştuk hem de kuruluş çalışmaları süren CEPHEDER ile ilgili güncel bilgileri aldık.

Baumit Genel Müdürü Atalay Özdayı ise geçtiğimiz yıl sektörde bir ilki gerçekleştirerek silolu ürün sevkiyatına başlayan firmasının 2018’deki Healthy Living konsepti ve Life Challenge cephe yarışması gibi farklı uygulamalarını anlattı.

Diğer bir röportajımızı ise Hekim Holding Yönetim Kurulu Üyesi Özge Hekim ile gerçekleştirdik. Türkiye’nin ilk kendinden renkli fibercement levhasını geçtiğimiz günlerde sektörle buluşturan firmadaki son gelişmeleri Özge Hekim okurlarımızla paylaştı.

Önümüzdeki sayıda görüşmek ümidiyle,
Sertaç Aytaç

68 kez okundu