Yayıncıdan
Mart-Nisan 2018

Ödüller, Sempozyum ve Bir Firma...

İlerleyen sayfalarda ayrıntılarını bulabileceğiniz ve her geçen sene bir önceki yıla göre yarattığı heyecan artan Çatı ve Cephe Malzemeleri Ödülleri’nde adaylar belirlendi ve okur oylaması başladı... Çatı ve Cephe Dergisi olarak bu sene 7.’sini organize ettiğimiz Çatı ve Cephe Malzemeleri Ödülleri 2017’ye yirmiye yakın ürün dahil oldu.

Çatı ve Cephe sektöründe yeni malzemelerin tanıtılması ve başarının ödüllendirilmesini amaçlayan organizasyonda okur oylaması 24 Nisan’a kadar sürecek. 26 Nisan’daki Seçici Kurul toplantısında okur oylarının değerlendirilmesinin ardından Seçici Kurul oylaması yapılacak ve nihai sonuçlar belirlenerek aynı toplantıda açıklanacak. Kazananlara ödülleri ise 9 Mayıs’ta Yapı İstanbul Fuarı’nda düzenlenecek törende takdim edilecek.

Tüm okurlarımızın bu anlamlı sürece dahil olmasını arzu ediyor ve okurlarımızı hem oylamaya hem de ödül törenine katılmaya davet ediyoruz...

Önümüzdeki günlerde önemli bir etkinlik de ÇATIDER tarafından organize edilecek. Enerji etkin, ekolojik çatı ve cephe sistemlerinin ele alınacağı “Ulusal Çatı ve Cephe Konferansı” 12-13 Nisan’da İstanbul Kültür Üniversitesi Akıngüç Oditoryumu’nda düzenlenecek. Tüm dünyanın enerji verimliliğine ve ekolojik çözümlere  yöneldiği bugünlerde konferansın da bu konuya odaklanmasını takdirle karşılıyoruz. Umarız yerini bulan, ilgililere ulaşan, sektöre ve bilimsel dünyaya katkısı olan bir etkinlik gerçekleşir. Konferansın detaylarını da ilerleyen sayfalarımızda bulabilirsiniz.

Röportaj sayfalarımızı ise sektörün en önemli firmalarından birisi olan Çuhadaroğlu’na ayırdık...

Türkiye haricinde dünyanın dört bir yanında malzeme satışı ve cephe uygulaması yapan Çuhadaroğlu, kuruluşundan bu yana Türkiye’de ilk silikon cephe, ısı bariyerli çift eksen doğrama, ışıklık, panel sistem imalatı ve uygulaması, cephe sileceği, çift cephe uygulaması gibi özel uygulamaları gerçekleştirmesinin yanı sıra Fransa’da kamu ihalesi kazanan ilk Türk firma, Almanya’da cephe işi alan ilk Türk firma, Türkiye’de ilk bomba, kurşun ve yangına dayanıklı alüminyum kapı pencere ve cephe üreten firma, ilk dikey eloksal yüzey kaplama tesisini hayata geçiren firma olma özellikleriyle pek çok ilke imza atmıştı. “Sektörü yaratan” firmaların başında gelen ve sektörde en önemli başarı öykülerinden birisini yazan Çuhadaroğlu’ndaki son gelişmelerle ilgili bilgiyi Çuhadaroğlu Grup Genel Müdürü Kenan Aracı’dan aldık... Yüzde yüz Türk mühendisliği ve üretimiyle sonuca ulaştıklarını dile getiren Aracı’nın, başarının altında yatan etmenleri de özetlediği röportajını keyifle okuyacağınızı tahmin ediyoruz...

Önümüzdeki sayıda görüşmek ümidiyle,
Sertaç Aytaç

59 kez okundu