Yayıncıdan
Nisan 2018

Okur Oyları İçin Son Günler...

Yalıtım dergisi olarak 15.’sini düzenlediğimiz “Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri”nde okur oylamasının bitimine sayılı günler kaldı. 20 Nisan’da sona erecek okur oylamasının ardından toplanacak olan Seçici Kurul, adayları bir kez daha oylayacak ve kazananları belirleyecek. B2B Medya web sitemizin Kütüphane arşivinde yer alan Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri Adaylık Sürecinde, Adaylığınızı İşlevsel Hale Getirmek için Ne Yapmalısınız? başlıklı önerilerimizi, adaylarımızın iletişim yöneticilerinin bir kez daha okumasını salık verir, tüm adaylarımıza başarılar dileriz.

9. Enerji Verimliliği Forumu’na katılan İZODER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ertuğrul Şen, Yalıtım uygulamalarında KDV’nin yüzde 1’e indirilmesi önerisini yineledi. Doğru malzeme kullanımı ve doğru uygulamanın yanında tüketicilerin yalıtım yaptırması için devlet teşvikinin önemi ve teşvik yöntemine dikkat çeken önerinin kamu karar vericileri tarafından vakit kaybetmeden değerlendirilmesinin yerinde olacağını düşünüyorum.

Yalıtım sektörümüzde üretim, satış ve uygulama yapan firmalarımızın pazarlama yöneticilerinin, Dijital Pazarlama Eğitmeni Olgu Şengül tarafından kaleme alınan “KOBİ’ler için Dijital Pazarlama / 5 Adımda Dijitalde Müşteri Edinimi” başlıklı içeriği ilgiyle okuyacağını umuyorum.

Nisan sayımız için Baumit Genel Müdürü Atalay Özdayı ile gerçekleştirdiğimiz söyleşi, Armacell tarafından paylaşılan “BIM Nedir?”, “Teknik Yalıtımda Bütünleşik Sistem Çözümleri” teknik yazıları ve MSGSÜ Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü Öğretim Üyelerinin kaleme aldığı “Sürdürülebilir Binaların Çatı ve Cephelerinde Oluşan Yangın Risklerinin Analizi” makalesi nisan sayımızın içeriğini zenginleştirdi.

Bu ayın sonunda düzenleyeceğimiz Seçici Kurul toplantısında görüşmek üzere…

En derin saygılarımla,
İsmail Ceyhan

59 kez okundu