Yayıncıdan
Eylül-Ekim 2018

Tedbirler ve Projeler...

Yaz aylarında başlayan ve yayıncılık sektörünü de (gazete, dergi ve kitap) derinden-doğrudan etkileyen döviz kurlarındaki artış maalesef kağıt tedarikinde çok ciddi zorluklara yol açıyor...

Biz de hem bu gelişme hem de yeni yayın dönemi planlamamıza bağlı olarak B2B Medya’nın tüm dergilerinde olduğu gibi Yeşil Bina’da da bazı değişiklikler yapmak zorunda kaldık. Bu kapsamda, ticari iletişim ortamının sekteye uğratılmamasına özen göstererek, iki ayda bir yayınladığımız Yeşil Bina’yı üç ayda bir yayınlama kararı aldık ve diğer gerekli tedbirleri uygulamaya başladık.

Anlayışla karşılayacağınızı umuyoruz...

Bilindiği gibi iki sene önce “Tesisat”, “Doğalgaz”, “Yangın ve Güvenlik”, “Enerji ve Çevre” dergilerini yayınlayan Teknik Yayıncılık’ın yayın grubumuz olan B2B Medya ailesine katılmasıyla ciddi bir büyüklüğe ulaşmıştık. Bu geçiş dönemindeki öncelikli işlerimizin ardından şimdi de organizasyon yapımızda değişliklere
gidiyoruz. Bu kapsamda dergimizin uzun yıllardır Yazı İşleri Müdürlüğü görevini üstlenen Uğur Doğan arkadaşımız, artık yapı ve denizcilik sektörlerinde yayınladığımız diğer dergilere odaklanacak. “Tesisat” ile “Doğalgaz” dergilerimizin Yazı İşleri Müdürü olan Barış Odabaş arkadaşımızsa “Yeşil Bina” dergimizde de bu görevi üstlenecek. Barış ve Uğur arkadaşlarımıza yeni görevlerinde başarılar diliyoruz.

Bu sayımızın “Yeşil Bina” projeleri sayfalarında Alsancak’taki İzmir Ticaret Odası Yeni Hizmet Binası, Systemair HSK’nın Yeni Fabrikası ile Tandem Tekstil Fabrikası projelerine yer verdik. Röportajlarımızı ise, Yeşil Bina sertifikasyonlarında etkin unsurlardan birisi olan, elektrikli araç şarj istasyonları konusunda hizmet sunan Voltrun firmasının Satış ve Pazarlama Direktörü Veysel Yurdagel ile ülkemizde bölgesel ısıtma alanında öncü çalışmalara imza atan Danfoss firmasının İş Geliştirme Müdürü Murat Erdoğan ile gerçekleştirdik.

Derginin içeriğinde ayrıca Turkeco’dan Dr. Duygu Erten tarafından kaleme alınan “Soğuk Oda ve Soğutulmuş Depolar için LEED V4 Enerji Simülasyonunda Farklı Yaklaşım Gerekliliği Üzerine” başlıklı makale; Ecobuild’den Zeynep Çakır’ın yazdığı “WELL ile Sağlıklı Binalar Yapmak Artık Daha Kolay” makalesi ile Panasonic’ten Emre Karabek’in “Hareket Sensörü ile Enerji Tasarrufu” başlıklı çalışmalarını bulabilirsiniz.

Önümüzdeki sayıda görüşmek ümidiyle,
Sertaç Aytaç

80 kez okundu