Yayıncıdan
Eylül-Ekim 2018

Uçağı Havada Tut...

Eğitimlerde pilota, uçağı türbülansa girdiğinde tek bir şey söylenirmiş: “Uçağı havada tut”. Yayıncılık sektörünü de (gazete, dergi ve kitap yayıncılarını) doğrudan etkileyen döviz kurlarındaki dalgalanma, kâğıt tedarikimizde zorluklara yol açtı. Hem bu gelişme hem de yeni yayın dönemi planlamamıza bağlı olarak Doğalgaz dergimizde ve B2B Medya’nın tüm dergilerinde bazı değişiklikler yapıyoruz. Ticari iletişim ortamını sürdürebilmek, "uçağı havada tutabilmek" için gerekli tedbirlerimizi uygulamaya başladık. Okurlarımız tarafından anlayışla karşılanacağını umuyorum.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımızın Doğu Akdeniz’deki menfaatlerimizi korumaya dönük net ifadeleri ve 35 yılın ardından ülkemizin kuzey ve güneyinde başladığımız petrol arama faaliyetleri, geleceğe dönük olumlu bir izlenim yaratıyor. Dünya Enerji Konseyi ile BP’nin ortak organize ettiği “Dünya Enerji Görünümü 2018” raporu, 2040 yılına kadar petrol ve doğalgazın dünya enerji kullanımının yarısından fazlasını karşılayacağını gösteriyor. Öte yandan, dergimizde yer alan haberler içinde yılsonuna kadar doğalgaza geçecek ilçelerimizin haberleri de yatırımların hız kesmediğini göstermesi açısından sevindirici bir gelişme olarak görülebilir. Güncel sayfalarımızı okumanızı öneririm.

Baymak Ürün Grup Müdürü Rıdvan Öksüz ile yaptığımız röportajda Öksüz, fiyatların teknoloji değişimi nedeniyle arttığı kombi pazarında daralan müşteri talebinin geçici olduğuna, dünyadaki örneklerde de benzer durumların yaşandığına vurgu yapıyor.

Doğalgaz dağıtım firmalarından gelen “Endüstriyel Tesislerde Gaz Tüketiminde Rastlanan Sorunlar”, “Doğalgaz Piyasası Hukukunda Abone Bağlantı Bedeli ve Güvence Bedeli Uygulamaları” başlıklı iki makalenin okurlarımızın ilgisini çekeceğini düşünüyorum. Sonbahar aylarında kombi bakımları yapılır. Bu kapsamda yayınladığımız “Baymak’tan 14 Adımda Kombi Bakım Kılavuzu” pratik bilgiler içeriyor. 

Son olarak bizden bir haber, dokuz yıldır altı dergimizin Yayın Yönetmenliğini sürdüren Sertaç Aytaç, 1 Ekim itibariyle tüm dergilerimizin Yayın Koordinatörlüğü sorumluluğunu üstlendi. Arkadaşıma başarılar diler, sağlıklı güzel bir sonbahar sezonu temenni ederim.

En derin saygılarımla,
İsmail Ceyhan

30 kez okundu

 

 

 
 
 
Barbaros Mah. Uğur Sk. No:2/2 34662 Üsküdar/İstanbul/Türkiye - Tel : 0216 651 78 78 - Faks : 0216 651 78 98 - info@b2bmedya.com - info@teknikyayincilik.com