Yayıncıdan
Nisan 2018

Uluslararası Yapıda Tesisat Teknolojisi Sempozyumu

Türk Tesisat Mühendisleri Derneği tarafından iki yılda bir düzenlenen Uluslararası Yapıda Tesisat Teknolojisi Sempozyumu’nun 13.’sü 12-14 Nisan tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşecek. İklime Uygun Mekanik Tesisat Sistem Çözümleri ana temasına yönelik bilimsel bildirilerin ve teknolojik gelişmelerin sunulacağı sempozyum bu yıl yeniliklere de sahne olacak.

Şubat ayında gerçekleşen ISK-SODEX İSTANBUL 2018 Fuarının ardından iklimlendirme sektörümüz MCE fuarına da çok sayıda firma ile katıldı. MCE fuarı ile ilgili izlenimlerimizi ayrıntılı olarak bu sayımızda okuyabilirsiniz. MCE fuarına info stand ve Lounge alanı ile katılan İSİB, fuar yönetimi ile yaptığı toplantı sonucunda bir sonraki fuarda Türkiye’nin Partner Ülke olması konusunda prensip anlaşması yaptı.

Bu yıl 8 Mart Dünya Kadınlar Günü sektörümüzün pek çok firması için önemli toplantılar düzenlediği bir gün oldu. Biz de etkinliklere haber sayfalarımızda ayrıcalıklı olarak yer verdik. Dünya Kadınlar Gününü çalışan kadınların iş hayatında güçlenmesi, kazanımlarının genişlemesi perspektifiyle değerlendiriyor, bu günü önemseyen firmaları kutluyorum. Bu sayımızda; Türk Alman Üniversitesi Yapı İşleri Teknik Daire Başkanı Kurtuluş Kaya ve Teknik Boru Endüstriyel Yönetim Kurulu Başkanı Esat Köprülü ile gerçekleştirdiğimiz söyleşilere yer verdik. İlgiyle okuyacağınızı umuyorum.

Mart sayımızda, ErP Lot 1 Yönetmeliğinin yaratacağı fırsatları yazan Muhittin Tekman bu ay; Aynı yönetmeliğin yoğuşmalı kombi kullanım zorunluluğu ve değişim nedeniyle oluşabilecek sorunları okurlarımız için kaleme aldı. Karar vericiler değerlendirecek ve gereken tedbirleri alacaktır. Konuk yazar sayfamızda; Mekanik Tesisat Müteahhitleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İrfan ÇelimliYapı Sektöründeki Uygulama Sorunlarını” yazdı. Yükleniciler tarafındaki sorunları ve çözüm önerilerini özetleyen yazının sonuca ulaşmada da katkısının olacağını düşünüyorum.

Uluslararası Yapıda Tesisat Teknolojisi Sempozyumu’nda buluşmak üzere…

En derin saygılarımla,
İsmail Ceyhan

65 kez okundu