Yayıncıdan
Haziran 2018

Yüksek Katma Değerli Ürün Hedefi

İSİB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şanal konuk yazar sayfamızda “İklimlendirme ihracatçısı yönünü uzak pazarlara çevirdi” başlıklı yazısında; İklimlendirme sektörümüzün hedeflerinden birinin tüm dünyaya ürün satmak diğerinin ise katma değeri yüksek ürünler üreterek 4.2 dolar olan kilo başına ihracat gelirini 5 dolar bandına yükseltmek olduğuna vurgu yapıyor. Mehmet Şanal’ın 2018 yılı ihracat hedefi, yurtdışı rekabet gücümüz ve iklimlendirme ürünleri yan sanayisinin zayıflığına dikkat çeken yazısını okumanızı öneririm.

Naci Şahin EUROVENT Başkanı
İSKİD 2013-2014 yılları Yönetim Kurulu Başkanlığını yapmış olan, hali hazırda Friterm A.Ş. Genel Müdürlüğü görevini sürdüren Naci Şahin 25 Mayıs tarihinde Oslo’da yapılan EUROVENT Genel Kurulu’nda Başkanlığa seçildi. Türkiye iklimlendirme sektörü için önemli bir uluslararası organizasyon olan EUROVENT Başkanlığı için Naci Şahin’i tebrik ediyor ve başarılar diliyorum.

Söyleşi konuğumuz, Agon Genel Müdürü Mehmet Rodop 2014 yılında faaliyete geçen firması hakkında bilgiler aktarmanın yanı sıra özellikle hastaneler ve okullardaki iç hava kalitesinin önemini okurlarımızla paylaştı.

Yayın Danışmanımız Mak. Müh. Muhittin Tekman, Güncel Yorum sayfasında yakıt fiyatlarındaki artış beklentisinin düşündürdüklerini kaleme aldı.

Bu sayımızda 1. bölümüne yer verdiğimiz “Orjin Maslak Projesi Mekanik Tesisat Sistem Seçimi” başlıklı proje yazısını Sarven Çilingiroğlu hazırladı. Özellikle projeciler için önem arz eden sistem seçimi konusunda değerli bilgileri içeren makaleyi ilgiyle okuyacağınızı umuyorum.

Nihayet yaz aylarının başladığı bu günlerde yaklaşan Ramazan bayramınızı en içten dileklerimle kutluyor, huzurlu bir yaz dönemi temenni ediyorum.

En derin saygılarımla,
İsmail Ceyhan

72 kez okundu