Sektörel Dergiler


1993 yılında yayın hayatına başlayan dergimiz, iklimlendirme sektörüne yönelik olarak ısıtma, soğutma, klima, havalandırma - HVAC, yapı teknolojisi, pompalama sistemleri, bina yönetim sistemleri, otomasyon başlıklarında çeviri, teknik yazı, makale, haber, ürün tanıtımı ve söyleşilere yer veren bir içerikle hazırlanmakta ve aylık olarak yayımlanmaktadır.

www.tesisat.com.tr
1988 yılında yayın hayatına başlayan Doğalgaz dergisi, dünyadan ve Türkiye’den doğalgaz ile ilgili uygulamalar, doğalgaz altyapı sistem ve malzemeleri, merkezi, bölgesel ve bireysel ısıtmada kullanılan ürün, cihaz, sistem ve malzemeler, ısıtma, enerji, yalıtım, baca ve kazan dairesi, gaz alarm ve güvenlik sistemleri, alt yapı çalışmaları, şehirlerdeki güncel doğalgaz satış birim fiyatları, konutlardaki ve sanayi tesislerindeki kullanımlarda çeşitli yakıtların güncel maliyet karşılaştırma tablolarına yer veren bir içerikle hazırlanmakta ve iki ayda bir yayımlanmaktaydı. Aralıksız 35 yıldır yayımlanan Doğalgaz dergimiz 2023 yılı Ocak ayından itibaren Enerji Çevre dergimizle birlikte tek ciltte yılda 8 sayı yayımlanıyor.

www.dogalgaz.com.tr
2000 yılında yayın hayatına başlayan Enerji ve Çevre dergisi, enerji politikaları, enerji teknolojileri, elektrik üretim teknolojileri ve sistemleri, alternatif enerji kaynakları hakkındaki teknolojik gelişmeler, yasal uygulamalar, petrol ve petrol ürünleri, kojenerasyon teknolojisi ve uygulamaları, otoprodüktörlük uygulamaları, jeotermal, kömür, biomas enerji sistemleri ve uygulamaları, madenler ve doğal enerji kaynaklarına yer veren bir içerikle hazırlanmakta ve yayımlanmaktaydı. Enerji ve Çevre dergimiz 2023 yılı Ocak ayından itibaren Doğalgaz dergimizle birlikte tek ciltte yılda 8 sayı yayımlanıyor.

www.enerji-dunyasi.com
1994 yılında yayın hayatına başlayan Yangın ve Güvenlik dergisi; yangın, koruma ve güvenlik sistemleri, işçi sağlığı ve iş güvenliği konularında çeviri makalelere, teknik yazılara, söyleşilere, yeni teknolojilere, ürün ve hizmet tanıtımlarına yer veren bir içerikle hazırlanmakta ve yılda sekiz sayı olarak yayımlanmaktadır.

www.yanginguvenlik.com.tr
1996 yılında yayın hayatına başlayan Yalıtım dergisi, inşaat sektöründe ısı, ses, su ve yangın yalıtımı bilincinin oluşmasına katkı sağlayan, sektörel bilgi alışverişi platformu olarak, yapı sektöründe takip edilen, gündemi yansıtan içerik ile hazırlanmakta ve iki ayda bir yayımlanmaktaydı. 2022-23 yıllarında BAU Yapı teknolojileri dergisinin içerisinde fasikül olarak yayımlandı, 2024 itibariyle bağımsız olarak yılda 4 sayı yayımlanacak. 2004 yılından itibaren her yıl “Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri”ni düzenlemektedir.

www.yalitim.net
2005 yılında yayın hayatına başlayan Su ve Çevre Teknolojileri dergisi; temiz su hazırlama, şartlandırma teknolojilerini, sanayi arıtma tesislerinin, kentsel atıksu ve katı atık bertarafına yönelik arıtma ve geri kazanımatıktan enerji tesislerinin gereksindiği, tasarımından başlayarak yapım ve işletme aşamalarında kullanılan malzeme, üretim gereçleri ve teknolojilerini konu alan bir içerikle hazırlanmakta ve aylık olarak yayımlanmaktadır.

www.suvecevre.com
2006 yılında yayın hayatına başlayan Çatı ve Cephe dergisi, yapı teknolojilerindeki gelişmelere bağlı olarak yapılarda uygun fiziksel ortamın yaratılmasında önemli olan çatı ve cephe sistemleri üzerine yoğunlaşmakta, sektör gündemini yansıtan içerik ile hazırlanmakta ve iki ayda bir yayımlanmaktaydı. 2022-23 yıllarında BAU Yapı teknolojileri dergisinin içerisinde fasikül olarak Yayımlandı, 2024 itibariyle bağımsız olarak yılda 4 sayı yayımlanacak. 2012 yılından itibaren her yıl “Çatı ve Cephe Malzemeleri Ödülleri”ni düzenlemektedir.

www.cativecephe.com
YeşilBina Dergisi
 
2010 yılında yayın hayatına başlayan Yeşil Bina dergisi, dünyada kabul gören standartlarla belgelendirilen yeşil bina yapım sürecine yönelik ürün ve teknolojileri, üretim ve uygulama tekniklerini, bu konuda görüş ve yönetim yaklaşımlarına yer vererek, binaların minimum fosil yakıt ve su tüketmesi, karbon salımı ve atıkların azaltılması, çevreye en az zarar verecek şekilde üretilmesini konu alan içerik ile hazırlanmakta ve yılda dört sayı yayımlanmaktaydı. 2022-23 yıllarında BAU Yapı teknolojileri dergisinin içerisinde fasikül olarak yayımlandı. 2024 yılında web portalı üzerinden ve Tesisat dergisinin içerisinde fasikül olarak yayımlanacak.

www.yesilbinadergisi.com
Boat Builder Türkiye
 
2007 yılında yayın hayatına başlayan Boat Builder Türkiye dergisi, yat ve tekne sektörünün sağlıklı gelişimi için yapım teknikleri ve onarım çözümlerine odaklanarak, yeni ürün ve teknolojilerin kullanımını yaygınlaştırmaya yönelik içerik ile hazırlanmakta ve yılda dört sayı yayımlanmaktaydı. 2023 yılında yayımlanmayan dergimiz 2023 yılı başından beri web portalı olarak yayınına devam ediyor.

www.boatbuilderturkiye.com
Tersane Dergisi
 
2008 yılında yayın hayatına başlayan Tersane dergisi; gemi yapım süreçleri ve tersanelerde kullanılan malzeme, üretim gereçleri ve teknolojilerini konu alan bir içerikle hazırlanmakta ve yılda dört sayı yayımlanmaktaydı. 2023 yılında yayımlanmayan dergimiz 2023 yılı başından beri web portalı olarak yayınına devam ediyor.

www.tersanedergisi.com
 
 
 
Anladım
Web sitemizde kullanıcı deneyiminizi artırmak için çerez (cookie) kullanılır. Daha fazla bilgi için lütfen tıklayınız...